Cennik

Galeria zdjęć

Dlaczego Jaworki
- spokój i wspaniały wypoczynek

Wiele jest w Polsce miejsc, które zachwycają. Wiele jest miejsc, które intrygują i wiele takich, do których wracać każe jakaś wewnętrzna potrzeba spokoju i wyciszenia. Niewiele jest jednak miejsc, które równocześnie zachwycają, intrygują i przyciągają swoją magiczną atomosferą. Takim miejscem jest właśnie malutka wieś Jaworki. Grono miłośników Jaworek, ich klimatu, życzliwości mieszkańców, pięknych tras turystycznych, wspaniałych zabytków i atrakcji wciąż przybywa.

Jaworskie krajobrazy zachwyciły reżyserów, m. in. nieśmiertelnego serialu „Janosik”, filmu „Janosik – prawdziwa historia” oraz "Essential Killing", którzy m. in. tutaj kręcili wiele scen do swoich dzieł. Tutejsze plenery wykorzystywane są jako tło wielu reklam, uwieczniane na obrazach studentów malarstwa, którzy w Jaworkach uczestniczą w corocznych warsztatach malarskich. Tutaj natchnienie znajdują także słynni muzycy m. in. Nigel Kennedy i Hanna Banaszak.

onas-jaworki.jpg (2012-07-14 12:46:25)

Zachwyt tym miejscem udzielił się także rdzennym mieszkańcom, którzy kiedyś z pobłażaniem traktowali przyjeżdżających tutaj co roku „zapaleńców”, a teraz sami potrafią się zatrzymać, rozejrzeć wokoło i powiedzieć z przekonaniem „ mamy szczęście mieszkać w naprawdę w pięknym miejscu”.

Niejednokrotnie ludzie w wielkich miastach pytają :”

jak się żyje na końcu świata, z dala od teatrów, oper, miejskich udogodnień”.

I co wtedy należałoby odpowiedzieć?. Jak mieszkańcowi wielkiego miasta wytłumaczyć, dlaczego woli się to miejsce od zgiełku ulic i szaleńczego tempa życia? Jak opisać te cudowne malownicze miejsca, ten niemal ogłuszający o poranku śpiew ptaków, ten dźwięk szumiącego nieopodal potoku?. Nie da się tego opisać słowami, to trzeba przeżyć, zobaczyć, posłuchać.

 

Serdecznie więc Państwa zapraszamy!.

Poleć znajomemu